Toţi senatorii şi-au reactualizat declaraţiile de avere, încadrându-se în termenul limită prevăzut de lege pentru această operaţiune, a anunţat în această săptămână, vicepreşedintele Senatului, Doru Ioan Tărăcilă. El a adăugat că noile formulare, în care sunt notate exact sumele pe care parlamentarii le deţin în conturi şi depozite bancare din ţară şi din străinătate urmează să fie publicate şi pe site-ul Senatului, având în vedere că termenul limită pentru depunerea declaraţiilor a expirat deja.