Social-democraţii bihoreni au rămas fără conducere după ce, ieri, în cadrul şedinţei Comitetului Executiv Naţional, s-a decis, prin vot, dizolvarea birourilor filialelor care au obţinut în alegerile locale sub 20%. Fostul preşedinte, Mihai Bar, a declarat că acceptă decizia Comitetului şi a anunţat că probabil în două sau trei săptămâni va fi convocată Conferinţa Judeţeană Extraordinară a PSD Bihor pentru alegerea noii conduceri.


