Politica
Infrastructura din Oncea, într-o situaţie jalnică
- 02 Iunie 2009
- Citeste
Un caz de extorcare multiplă
Corpul magistraţilor e un butoi cu pulbere. Ameninţă cu demisia în bloc. Bani. Atât mai văd în faţa ochilor. Li se rupe de raportul de ţară, care va fi prost. Şi lui Năstase îi pasă la fel de mult. Aşa cum economia are azi un singur subiect important pe agendă - criza - şi justiţia e obligată la o singură temă - reforma. Curăţenie, anchete şi sentinţe. Atât li se cere. Lefuri mari au, dar promisiunea câtorva zeci de milioane în plus, picate din cer, le-a întunecat minţile.
- 30 Mai 2009
- Citeste
Tăriceanu ameninţă Guvernul cu Curtea Europeană de Justiţie
- 29 Mai 2009
- Citeste
Sistemul de coplată, bir suplimentar
- 29 Mai 2009
- Citeste
Tăriceanu şi Nicolăescu, la Aleşd
- 29 Mai 2009
- Citeste
Impozitul forfetar, util în perioadă de creştere economică
- 29 Mai 2009
- Citeste
Principele Radu, în Bihor
- 29 Mai 2009
- Citeste
Agenda politică
- 28 Mai 2009
- Citeste
În ciuda "ultimatumului" lui Bolojan - Spitalele orădene vor fi predate municipalităţii până la mijlocul lunii iunie
- 28 Mai 2009
- Citeste
Crişana Digitală
Contributors
Activitatea lui Viorel Pașca mi-e cunoscută de cel puțin un deceniu și jumătate. Și sunt convins că este predominant filantropică. Aceasta este premisa cu care lucrez în acest text. Cazul lui însă este unul cu ample ramificații și implicații. Fiindcă vorbește, în esență, despre societatea românească la peste 35 de ani de la căderea regimului comunist.
Recentele atacuri ucrainene de lungă distanță asupra infrastructurii energetice rusești din Sankt Petersburg, Moscova și alte localități rusești au schimbat percepția la nivel mondial asupra războiului ruso-ucrainean – și nu în ultimul rând în afara Europei. Imaginile cu loviturile spectaculoase ale dronelor și rachetelor ucrainene asupra infrastructurii energetice și a altor infrastructuri rusești reprezintă o mare rușine pentru Kremlin, atât în Rusia, cât și în afara acesteia.
Crişana TV
În perioada 10-11 iulie, va avea loc „Stâna de Vale Trail Race by Izvorul Minunilor”, ultima etapă din Circuitul EMA Off-Road Running 2026. După competițiile similare găzduite de Franța, Italia și Spania, evenimentul sportiv de la Stâna de Vale va reuni în Apuseni câteva sute de alergători europeni, în special români.
Intrebarea Zilei
Credeți că este utilă participarea României la Târgurile internaționale de turism?


