Orlando Bloom şi soţia s-a, Miranda Kerr s-au despărţit amical
Actorul Orlando Bloom s-a despărţit de soţia sa, modelul australian Miranda Kerr, punând astfel capăt unei căsnicii care a durat trei ani.
Agentul de presă al actorului britanic a confirmat această informaţie pentru E! News. "Într-o declaraţie de presă comună, Orlando Bloom şi Miranda Kerr au anunţat că s-au despărţit, în termeni amicali, în urmă cu câteva luni", a spus acelaşi purtător de cuvânt pentru MailOnline. "După şase ani petrecuţi împreună, au decis, recent, să îşi oficializeze despărţirea". "În ciuda faptului că acesta este sfârşitul căsătoriei lor, ei se iubesc, se sprijină şi se respectă reciproc, atât în calitate de părinţi ai fiului lor, cât şi în calitate de membri ai familiei lor", a adăugat aceeaşi sursă. Actorul britanic şi modelul australian, unul dintre îngerii casei Victoria's Secret, şi-au început relaţia în 2007 şi s-au căsătorit după trei ani. Miranda Kerr, în vârstă de 30 de ani, a născut un băieţel, Flynn, în ianuarie 2011. Potrivit E! News, cuplul a fost văzut pentru ultima oară împreună la începutul acestei luni, iar ultima lor apariţie în public a avut loc la premiera spectacolul lui Bloom de pe Broadway, "Romeo and Juliet", pe 19 septembrie. Actorul în vârstă de 36 de ani joacă în această piesă de teatru alături de Condola Rashad. Potrivit jurnaliştilor britanici, este posibil ca despărţirea cuplului să fi fost cauzată de agendele de lucru foarte încărcate ale celor două vedete. Presa internaţională a afirmat că relaţia cuplului a fost "zguduită" din temelii în decembrie 2012, când numele Mirandei a fost asociat cu cel al actorului Leonardo DiCaprio. Cunoscutul model a generat tot felul de speculaţii, după ce a fost văzută la o petrecere, la New York, cu starul hollywoodian. Miranda Kerr petrecuse o primă noapte alături de Leonardio DiCaprio, cu ocazia aniversării actorului, pe 10 noiembrie. Apoi, cele două staruri au luat cina alături de alţi prieteni, pe 21 noiembrie, şi s-au distrat din nou împreună, la inaugurarea unui club de noapte, pe 30 noiembrie, alături de Cameron Diaz.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.