Cântăreaţa americană Pink a participat la o paradă a motocicliştilor organizată în scopuri caritabile, sâmbătă dimineaţă, la Los Angeles, informează dailymail.co.uk.

Celebră pentru pasiunea ei pentru motociclete şi pentru ţinutele vestimentare spectaculoase, artista americană s-a alăturat sutelor de motociclişti care au participat, sâmbătă, la parada anuală "Ride To The Flag" organizată în Malibu, în memoria militarilor, a poliţiştilor şi a pompierilor care au murit în timpul atacurilor teroriste din 11 septembrie 2001 din Statele Unite. Pink, care a purtat o rochie lungă în dungi albe şi negre şi o pereche de pantaloni negri strâmţi pe picior, a fost desemnată maestrul de ceremonii - "Honorary Grand Marshall" - al acestui eveniment anual de caritate. Artista americană a purtat şi o pereche de cizme negre, o cască neagră cu motive roz şi a rulat pe străzile din Malibu pe o motociletă Harley Davidson. "Am ieşit pe stradă în această dimineaţă pentru a participa la evenimentul «Ride To The Flag» - o minunată plimbare pe motocicletă, în scopuri caritabile, pentru a-l ajuta pe sergenul James Carey, rănit în timpul evenimentelor din 11 septembrie 2001. Donaţi şi voi dacă puteţi", a scris Pink, sâmbătă, pe contul ei de Twitter. La eveniment au participat aproximativ 1.000 de motociclişti care au străbătut un traseu care începea de la baza navală Point Mugu din comitatul Ventura şi se încheia la Mausoleul eroilor de la 11 septembrie din campusul Universităţii Pepperdine din Malibu. După ce au asistat la o slubjă religioasă comemorativă, motocicliştii au străbătut o distanţă de 40 de mile (64 kilometri, n.r.) pe Autostrada Pacific Coast pentru a asista la o altă ceremonie specială, în timpul căreia 2.977 de steaguri au fost ridicate lângă ocean, fiecare dintre ele simbolizând vieţile pierdute în timpul atacurilor teroriste din 11 septembrie 2001.