Şoferi sancţionaţi
Peste 170 de sancţiuni au aplicat poliţiştii rutieri în acţiune luni pe şoselele bihorene, toate pentru depăşirea limitelor legale de viteză.
Poliţiştii Serviciului Rutier au continuat acţiunile pe şoselele bihorene, pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Ca urmare a abaterilor constatate în 24 de ore, au fost aplicate 346 de sancţiuni contravenţionale în valoare de 51.926 lei. Totodată, cinci permise de conducere au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, au fost reţinute nouă certificate de înmatriculare, au fost constatate şase infracţiuni şi cinci tamponări. 171 de sancţiuni au fost aplicate pentru depăşirea limitelor legale de viteză, 25 - pentru punerea în circulaţie a unor autovehicule care prezentau defecţiuni tehnice, 19 pietoni au fost sancţionaţi pentru traversări neregulamentare, iar 131 de sancţiuni au fost aplicate pentru alte abateri de la regimul circulaţiei rutiere.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.