Un nou ministru de Interne numit în Egipt
Un nou ministru de Interne a fost numit în Egipt, a anunţat Cabinetul premierului, în noaptea de sâmbătă spre duminică, după ce mai mulţi militanţi au luat cu asalt clădiri ale Serviciului Securităţii statului din ţară, pentru a recupera dosare, relatează AFP. "Generalul Mansur al-Issawi, numit ministru de Interne în Guvernul lui Essam Sharaf", a anunţat Cabinetul pe pagina sa oficială de pe Facebook. Al-Issawi a confirmat pentru agenţia oficială Mena că a acceptat acest portofoliu, angajându-se să "depună toate eforturile în perioada următoare pentru a restabili securitatea şi stabilitatea" în Egipt.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.