Cosmetizări... matrimoniale - Consilierii locali au aprobat în ultima şedinţă alocarea a 50.000 euro pentru renovarea şi amenajarea spaţiilor de oficiere a căsătoriilor de la Casa Tineretului.
Cum conducerea municipalităţii orădene s-a dovedit incapabilă să identifice un spaţiu propice unei astfel de activităţi, aşa cum promisese, zilele trecute a venit cu o nouă propunere, care presupune costuri mai mici: amenajarea spaţiului de la Casa Tineretului, acolo unde şi până acum se oficiau căsătoriile. Iniţial, mai marii Primăriei s-au lansat în fel şi fel de angajamente cu privire la amenajarea, într-un spaţiu distinct, a unei Case a căsătoriilor, însă la scurt timp acest proiect a fost abandonat. În schimb, s-au gândit să amenajeze vechiul imobil de pe Cazaban. Potrivit indicatorilor tehnico-economici valoarea investiţiei se ridică la 50.000 de euro.
Aici, în termen de o lună se va reface pavajul, se vor placa treptele, se va înlocui tâmplăria, se vor executa zugrăveli şi vopsiri, şi vor fi amplasate două fântâni decorative.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.