Balul Balurilor dă tonul distracţiei la No Problem
La discoteca No Problem a început Balul Balurilor. Pe parcursul a opt ediţii elevi ai liceelor orădene se vor întrece în probe cât mai distractive şi captivante în competiţia pentru cel mai tare liceu din oraş. La finalul serii de vineri au urcat pe scenă trupa de dans Rit-mm-ic şi Puya de la La Familia.
Elevi ai Liceelor "Mihai Eminescu", "Lucian Blaga" şi "Onisifor Ghibu" s-au întrecut vineri seara în probe inedite şi originale, care le-au pus la încercare atât spiritul artistic, cât şi flerul sau capacitatea organizatorică: de la scenete comice la probe de dans, de la interpretarea unor personaje faimoase din film până la probe de echilibristică şi sport, bobocii fruntaşi au avut parte de multă distracţie, dar şi de o competiţie strânsă. În cadrul evenimentului au fost la înălţime şi galeriile din licee venite să îşi încurajeze colegii, iar juriul i-a punctat şi pe cei "mai înflăcăraţi" dintre suporteri. Cei de la Colegiul "Eminescu" au ieşit învingători în prima seară a "ligii bobocilor", impresionând juriul prin spectacolul de comedie stand-up în care Miss Boboc Eminescu era adusă pe scenă în geamantan de către partenerul ei, şi prin sceneta de teatru organizată la balul propriu al Liceului, unde un soldat pe patul de moarte îşi retrăieşte viaţa în sens invers de la clipele de agonie până în momentul când este împuşcat. Dacă reprezentanţii Liceului Lucian Blaga au fost eliminaţi din cursă, clasându-se pe ultimul loc din podium, bobocii de la "Ghibu", cu premiul doi în palmares, vor mai avea o şansă să îşi etaleze talentele în semifinală. Confruntarea liceelor va fi reluată şi sâmbăta viitoare, tot la discoteca No Problem. "La fiecare ediţie vor exista probe surpriză şi multă distracţie alături de vedete. În fiecare săptămână vom acorda câte un premiu de 50 de lei câştigătorilor, iar campionii supremi ai liceelor orădene vor fi recompensaţi la sfârşitul evenimentului cu premii surpriză", ne-a informat Darius Domocoş, organizatorul evenimentului.
Deşi epuizaţi de probe şi emoţii, bobocii şi colegii lor au continuat distracţia până la ore târzii alături de rapperul Puya şi formaţia de dans hip-hop Rit-mm-ic.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.