Ne-aţi solicitat, vă răspundem - Informaţii suplimentare despre UPC
UPC România este una dintre cele mai mari companii de comunicaţii prin cablu din ţara noastră. Reţelele UPC România deservesc, în acest moment, peste 1.300.000 de clienţi din aproximativ 200 oraşe. De când a intrat pe piaţa românească, în 1992, UPC a investit peste 600 de milioane USD, devenind astfel cel mai mare investitor american din ţară. UPC România este afiliată la Liberty Global, Inc.
Liberty Global (NASDAQ: LBTYA, LBTYB şi LBTYK) este unul dintre liderii industriei mondiale de comunicaţii prin cablu oferind servicii video, voce şi acces la internet, pentru a conecta cei 16 milioane de clienţi la lumea informaţiei, a comunicării şi divertismentului. Compania are reţele de comunicaţii în bandă largă în 17 ţări, în principal în Europa, Japonia, Chile şi Australia. Liberty Global, Inc. deţine acţiuni în companii de distribuţie de programe şi conţinut media, cum sunt Jupiter TV în Japonia şi Chellomedia în Europa. De la 1 octombrie, fiecare serviciu UPC vine în 3 variante: Small, Medium, Large. La UPC, serviciile sunt prezentate mult mai simplu, astfel încât clienţii să îşi aleagă cât mai repede pachetele pe care şi le doresc. Compania aduce şi alte veşti bune pentru clienţi: a crescut vitezele la internet şi a redus tarifele la telefonie. În plus, pentru prima dată pe piaţa de comunicaţii prin cablu, un client care cumpără televiziune, internet şi telefonie, la pachet, plăteşte un preţ redus pentru abonamentul total.



am upc large si iau de pe net cu 2 MB si chiar mai mult, depinde si de server.
o ruda are abonamentul nou Medium si merge super bine. semnalul tv e foarte bun, netul e constant la 6-8 mega si pt toate cele trei servicii da 75 de lei. din cate am inteles in scurt timp o sa se poata plati factura si pe internet.
sunt din bucuresti si, ce e drept, noi ne bucuram mai repede si mai bine de noile oferte. momentan, astept sa vad cum vor evolua si dupa, daca e de bine, ma voi abona. consider ca e mai bine sa dispui de toate serviciile de un singur furnizor. momentan sunt impartita in 3 si imi mananca ceva timp cand trebuie sa platesc facturile
sunt din bucuresti si, ce e drept, noi ne bucuram mai repede si mai bine de noile oferte. momentan, astept sa vad cum vor evolua si dupa, daca e de bine, ma voi abona. consider ca e mai bine sa dispui de toate serviciile de un singur furnizor. momentan sunt impartita in 3 si imi mananca ceva timp cand trebuie sa platesc facturile
sunt abonata upc de mai mult timp si chiar daca nu beneficiez de noua oferta am auzit ca deja a inceput sa mearga bine.oricum se observa in calitatea serviciilor(sunt mult mai bune) faptul ca au facut mari investitii anul asta.
la inceput e mai aiurea. am cativa prieteni care s-au abonat la ei si le merge cu o viteza mai mica netul. macar le-au explicat cei de-acolo ca inca se mai lucreaza la retele si va mai dura putin pana se pun pe picioare. ar fi trebuit de la inceput, dar nah..iei ce ti se ofera
se pare ca au bafta cei de la astral. liberty global par dornici sa investeasca cat mai mult in ei is rezultatele incep deja sa se vada. noile oferte suna mai mult decat ok, sper sa fie pe bune.
Daca cineva ar spune ca upc e lider in romania la serviciile oferite nu cred ca s-ar insela. Oferta actuala e foarte tentanta si cu toate ca nu au terminat de inlocuit toate echipamentele se aude de bine.