Unii acţionari din Bihor sunt şi acum în căutarea speratelor dividende, caz concret fiind situaţia celor care au acţiuni la fostul ROMCIM, devenit, prin cumpărare, proprietatea Companiei Lafarge Ciment (România), companie care a vândut, apoi, la Holcim România, unele frabrici de ciment, cum s-a întâmplat şi cu Fabrica de ciment Aleşd.
Nu are rost să complicăm informaţia pe care o aşteaptă aceşti acţionari, pe ei interesându-i când şi de la cine primesc sau nu dividendele. Din aproape în aproape, am reuşit să aflăm informaţia de bază, de la d-na Emilia Raţiu, din partea Lafarge Ciment România, cu sediul în Bucureşti: "Când Lafrage România a vândut, la Holcim România, Fabrica de ciment Aleşd, acţionarii respectivi au rămas la noi. Toţi cei interesaţi ne pot telefona (021/3075200 sau 021/3075226) pentru a primi informaţiile necesare cu privire la dividende", ne-a spus d-na Emilia Raţiu.