Concert simfonic
Astăzi, începând de la ora 19.00, în sala Enescu-Bartok a Filarmonicii de Stat Oradea, va avea loc un concert simfonic, sub bagheta dirijorului Alexandru Lăscae, din Olanda. În calitate de invitat, va evolua solistul Szekely Balint, din Anglia. Programul va cuprinde lucrări din creaţia compozitorilor: J. Brahms şi J. Sibelius. Biletele se găsesc la sediul Filarmonicii, str. Moscovei, nr. 5, tel.: 0259-430.853, www.oradeaphilharmony.com.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.