LPS Bistriţa - LPS Bihorul 4-3 (2-1) Golurile orădenilor au fost înscrise de Spivaliuc, Cotrău şi Ianc. LPS: Godjea - Ianc, Burescu, Cuc, Pop, Vegynaş, Purjea, Ilaş, Spivaliuc, Niţă, Cotrău. Au mai jucat: Varodi, Puie, Câşlariu, Morar. Antrenor: prof. Vasile Puşcaş După ce au învins, într-un meci extrem de disputat, echipa considerată favorită la calificarea în finală (Şcoala de Fotbal "Gică Popescu"), orădenii aveau nevoie de un rezultat de egalitate în partida cu bistriţenii pentru a câştiga grupa I din cadrul turneului semifinal desfăşurat la Cluj-Napoca. Condusă cu 1-0, formaţia orădeană a revenit şi a preluat conducerea, scor 2-1, dar în loc să închidă jocul şi să ţină rezultatul, lepesiştii au jucat deschis, căutând lovitura decisivă. Ratările monumentale i-au costat scump, pentru că bistriţenii au egalat cu multă şansă, au profitat apoi de căderea orădenilor şi au mai înscris două goluri, ce s-au dovedit decisive în privinţa câştigătoarei. Cu şapte minute înainte de minutul 90, orădenii au reuşit al treilea gol, dar forcingul din final n-a fost suficient, iar elevii pregătiţi de prof. Vasile Puşcaş au irosit o mare şansă de a ajunge în finala unei competiţii naţionale.