Vocea antrenorilor
Ioan Popa (Unirea): "Eram convins că va fi greu să câştigăm la Salonta, însă, după cum a decurs jocul, sunt convins că nu puteam obţine nici o remiză. Sunt mulţumit de determinarea jucătorilor mei în meciul de astăzi, au dat tot ce au putut, dar, repet, nu puteam să obţinem mai mult. Consider că avem şanse să ne salvăm de la retrogradare. Mai este încă de jucat un retur, iar după cum am văzut şi astăzi, nu este o diferenţă aşa de mare între echipele fruntaşe şi cele care se bat pentru evitarea retrogradării”.
Oscar Piantoni (CF Liberty): "Principalul obiectiv în meciul de astăzi a fost câştigarea celor trei puncte puse-n joc. Mă bucur că am reuşit acest lucru. La primul meci ca principal pe banca echipei, am încercat să îmbunătăţesc jocul la construcţie, încercând să creez presiune asupra echipei adverse. Consider că, în prima repriză, am reuşit acest lucru, dar în mitanul secund jocul a devenit mai confuz, iar jucătorii mei, apăsaţi de faptul că trebuia să câştige partida, n-au reuşit să se exprime cum mi-aş fi dorit. Am găsit la Salonta jucători generoşi la efort şi entuziaşti şi îmi face o deosebită plăcere să lucrez cu ei. Mă bucur că suntem bine organizaţi în defensivă. În retur, o dată cu reapariţia lui Cristi Luca, va creşte cu siguranţă şi forţa noastră ofensivă. În cele trei luni în care vom pregăti returul, vom putea să îmbunătăţim jocul echipei”.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.