Anul Toastmasters începe, oficial, pe 1 iulie. Așadar, la ședința din prima zi a lunii viitoare, istoria Oradea Toastmasters va continua alături de o nouă echipă de conducere.

Aceasta va fi formată din Emilia Bradea - preşedintă, Florentina Lăzău - vicepreședintă Educație, Lavinia Mihuţ - vicepreședintă Membri, Ioana Ştef - vicepreședintă Relații Publice, Cătălin Fetea - trezorier, Ramona Cădariu - secretar şi Adriana Boț - sergent. Fostul președinte a fost Daniel Ciobanu. Reprezentanţii Oradea Toastmasters se întâlnesc în fiecare miercuri, de la ora 19.15, la Sala Bordeaux a Hotelului Ramada Oradea (Calea Aradului, nr. 9) unde toţi cei interesaţi pot socializa.

Misiunea clubului este aceea de a oferi un mediu de învăţare pozitiv şi de suport reciproc, prin intermediul căruia fiecare membru să îşi dezvolte abilităţile de comunicare şi de leadership, toate acestea ducând la dezvoltarea personală, profesională și la creşterea încrederii în sine.

Toți cei care doresc să participe la o ședință pentru a învăța arta oratoriei sunt aşteptaţi cu drag.