Preşedinţii Asociaţiilor de proprietari din Oradea sunt invitaţi mâine, 19 iulie, ora 11.00, în Sala Mare a Primăriei Oradea, la un simpozion cu tema "Soluţii moderne de utilizare eficientă a energiei. Auditul Energetic al clădirilor de tip condominiu". Acţiunea este organizată de firma Elsaco, în colaborare cu Primăria Oradea şi Liga Asociaţiilor de Proprietari Habitat România. Printre invitaţi se vor număra şi reprezentanţi ai Ministerului Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului, precum şi ai Ministerului Administraţiei şi Internelor.