Salontanii, învinşi de Atalanta
Cealaltă divizionară B, CF Liberty Salonta, a susţinut un nou joc de verificare în cadrul stagiului de pregătire din Italia. Formaţia bihoreană, pregătită de Oscar Piantoni, a fost învinsă la limită, scor 0-1, de Atalanta Bergamo, ocupanta locului secund în Serie B. De menţionat că salontanii se află într-o strânsă legătură de colaborare cu Atalanta, italienii sprijinind pregătirea profesională antrenorilor de la Centrul de Fotbal Liberty.
Unicul gol al partidei, disputate sâmbătă, a fost înscris de Ventola minutul 44, salontanii ratând pe final şansa obţinerii unui rezultat de egalitate, însă, şuturile lui Cr. Bud (min. 73) - foto, şi Petrescu (min. 89) au întâlnit bara porţii gazdelor. Liberty a început partida în formula: Szász - Zaha, Marincean, Mândru, Cornaci - Ianc, E. Bucur, C. Sabou, Iambor - Cr. Luca, Farcău. Au mai jucat: Axinte - Coca, Homei, Radu Dan, Deaconescu, Chiş, Tegzeş, Caciora, Petrescu şi Cr. Bud.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.