Record la spectacolele de teatru - 2.100 de bilete vândute
Peste 2.000 de elevi s-au bucurat, în cadrul acestei săptămâni, de spectacolele de teatru organizate special pentru programul "Şcoala Altfel".
Teatrul Regina Maria a pregătit în această săptămâna şapte spectacole, atât pentru preşcolari, cât şi pentru elevii de gimnaziu, respectiv liceeni. Dacă cei mai mari au putut urmări "Baltagul" sau piesa "Căsătoria", cei mai mici s-au bucurat de aventurile Scufiţei Roşii sau ale Motanului Încălţat. De asemenea, pe scena Teatrului Regina Maria sau pe cea de la Sala Arcadia şcolarii au mai putut urmări spectacolele "O mie și una de frontiere", respectiv "Povești populare rusești". Potrivit Mironei Olteanu, responsabil PR la Teatrul Regina Maria, în această săptămână, instituţiile de învăţământ au achiziţionat 2.100 bilete la spectacolele de teatru. Este vorba despre şcolile şi grădiniţele din Oradea: Şcoala Gimnazială Oltea Doamna, Liceul Teoretic Onisifor Ghibu, Şcoala Generală nr. 16, Colegiul Naţional Iosif Vulcan, Liceul German Friedrich Schiller, Liceul Teologic Greco-Catolic Iuliu Maniu, Şcoala Dacia, Liceul Sportiv, Colegiul Naţional Mihai Eminescu, Şcoala Gimnazială Ion Bogdan, Grădiniţa Alumina, Grădiniţa Emanuel, Grădiniţa Iuliu Maniu, Liceul Teologic Penticostal Betel, Colegiul Naţional Iosif Vulcan, Colegiul Naţional Emanuil Gojdu şi de preşcolari şi elevi din afara judeţului: din Măgeşti, Tinca, Urviş, Tileagd, Zalău, Remetea, Lugaşu de Jos, Gepiu, Roşia, Salonta şi Marghita.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.