Luni, Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Bihor (DGASPC), în colaborare cu Inspectoratul Judeţean de Poliţie Bihor, Centrul de evaluare şi Consiliere Antidrog Oradea şi Inspectoratul Şcolar Judeţean Bihor, organizează la Liceul Teoretic "Petofi Sandor" din Săcueni al treilea modul al proiectului "O tinereţe mai curată". Acţiunea este o campanie de informare a tinerilor cu privire la pericolele majore cu care se pot confrunta: consum de droguri, alcool, tutun, avort, trafic de persoane şi prostituţie.