Leuţii orădeni au plantat 500 de puieţi
Clubul caritabil Leo "Black Eagle" Oradea a organizat evenimentul "Împădurirea Leo", acţiune prevăzută în cadrul proiectului național "Pădurile Leo".
Evenimentul a fost iniţiat în parteneriat cu Ocolul Silvic, care a pus la dispoziția tinerilor Leo aproximativ 500 de puieți și personal calificat, dornic să îndrume tinerii participanți. Evenimentul s-a desfășurat în apropiere de Borș. Acţiunea a fost o adevărată provocare pentru cei 20 de tineri lei, care au trebuit să sape gropi, să fixeze copacii, să umple gropile şi să ude fiecare puet. Ei au fost ajutaţi de alţi 20 de angajaţi ai Ocolului Silvic. După o zi lungă și obositoare, leuții s-au întors acasă cu zâmbetul pe buze, fericiți că au mai făcut încă un pas spre însănătoșirea plămânului planetar.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.