În perioada 21-23 aprilie a.c., Ecotop Oradea, în colaborare cu organizaţiile de mediu din judeţul Hajduboszormeny (Debreţin), desfăşoară o întâlnire a organizaţiilor nonguvernamentale de mediu din judeţele Bihor şi Hajdu Bihar. Pe parcursul derulării acestui eveniment intitulat sugestiv "Împreună prin Europa, prin Munţii Apuseni", participanţii, atât din România, cât şi din Ungaria, vor cunoaşte organizaţiile care vor fi prezente la manifestare şi, totodată, vor avea posibilitatea de a colabora şi de a munci împreună pentru atingerea scopului comun, cooperarea fiind o condiţie esenţială pentru realizarea unor proiecte viabile. Pentru detalii, cei interesaţi pot să contacteze organizatorii la sediul Ecotop, Piaţa Independenţei nr.39, Cetate, Corp I sau la tel. 0259/441681, între orele 10-14.