Foc în Sântion
O anexă a unei gospodării din satul Sântion, comuna Borş, a luat foc, în cursul zilei de joi, din cauza unui scurtcircuit la conductorii electrici izolaţi necorespunzător. În urma alarmei dată la pompieri, la ora 16.30, două echiaje de la Detaşamentul 2 din Oradea, din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă "Crişana" Bihor, s-au deplasat de urgenţă la faţa locului, reuşind stingerea focului în decurs de aproximativ un sfert de oră. Din fericire, nu s-au înregistrat victime omeneşti, dar incendiul a produs pagube în valoare de circa 6.000 RON.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.