Fără lanţuri la intrarea în Ungaria
După ce autorităţile ungare au interzis accesul pe teritoriul acestei ţări a autovehiculelor neechipate corespunzător pentru iarnă, de câteva zile, datorită îmbunătăţirii condiţiilor meteorologice, situaţia a revenit la normal. Aşadar, de săptămâna trecută, situaţia a intrat în normal, accesul în Ungaria nemaifiind condiţionat. "Ca urmare a îmbunătăţirii vremii, autorităţile maghiare ne-au anunţat în mod oficial că se renunţă la obligativitatea deţinerii de lanţuri şi material antiderapant la intrarea în Ungaria de către conducătorii auto care intenţionează să intre sau să tranziteze această ţară", a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean al Poliţiei de Frontieră, comisar Dan Lazăr.



Comentarii
Nu există nici un comentariu.