Sindicaliştii feroviari se reunesc astăzi, din nou, cu ministrul Tansporturilor, Gheorghe Dobre, pentru renegocierea salariilor. La ultima întrevedere, din data de 14 februarie, ministrul a promis reprezentanţilor sindicatelor de la calea ferată o majorare salarială între 14 şi 18 la sută pentru angajaţii din sistem. Gheorghe Dobre a mai afirmat că speră să fie stabilit bugetul de venituri şi cheltuieli pentru acest an, până în 21 februarie, dată la care a fost fixată întâlnirea cu sindicaliştii, ceea ce va permite aplicarea majorărilor salariale.