Cefa şi Cheresig - Competiţii sportive pentru şcolari
Ziua de 1 Iunie a fost sărbătorită la Cefa şi Cheresig prin organizarea de competiţii sportive în care au fost angrenaţi elevii şcolilor din cele două localităţi.
Întrecerile de atletism, sporturi de echipă, "alergatul cu sacul" sau trasul frânghiei au fost competiţiile care i-au atras ca un magnet pe cei mici care au vrut să-şi demonstreze măiestria în jocul cu mingea sau capacităţile lor fizice, în cazul întrecerilor individuale. Alături de copiii din cele două localităţi a fost deputatul PSD Sorin Ioan Roman, care i-a recompensat pe cei mai buni cu medalii, cupe şi diplome. Cei care nu au excelat nu au fost uitaţi, demnitarul pregătind dulciuri şi sucuri pentru toţi copiii participanţi la evenimente.
1. cine e autorul articolului? sau articolul s-a scris singur? alo, redactia, sunteti seriosi? 2. baietu' asta de Roman s-a desteptat, bre, al naibii! cum a ajuns "demnitar", cum imparte in stanga si dreapta! he-he, saru' mana conasule! ciocoii vechi si mai ales...noi! 3. peste toate, este de admirat aceasta initiativa si salut "patronii" ei. 4. chiar daca Crisana - ziar civilizat - ascunde unele chestii elementare, stim noi cine e in spate... pe curand!