Poliţiştii Serviciului Poliţiei Rutiere din cadrul I.P.J. Bihor au desfăşurat miercuri mai multe acţiuni de depistare şi sancţionare a celor care comit abateri grave la regimul circulaţiei şi pun în pericol siguranţa traficului rutier, atât în municipiul Oradea, cât şi pe raza judeţului Bihor. În cadrul acţiunilor, au fost aplicate 160 sancţiuni contravenţionale. De asemenea, poliţiştii au ridicat în vederea suspendării patru permise de conducere. Neregulile constatate au fost sancţionate cu amenzi a căror valoare este de 8.980 RON.