Dan Mercea este gojdistul din clasa a XI-a care a obţinut medalia de bronz la Olimpiada Internaţională de Chimie din Azerbaidjan. Olimpicul a fost felicitat ieri la scenă deschisă de conducerea şcolii pe care a reprezentat-o. Împreună cu acesta, alţi cinci români au obţinut medalii la competiţia internaţională de chimie desfăşurată în perioada 27 aprilie - 3 mai, în localitatea Baku.


