Super ocupat cu lansarea propriei cărţi, invitatul nostru a avut amabilitatea să ne povestească despre "Codul lui Oreste", despre obiceiuri şi planuri de vacanţă, dar şi despre motivele pentru care ia mult mai în serios predicţiile astrologice.
Super ocupat cu lansarea propriei cărţi, invitatul nostru a avut amabilitatea să ne povestească despre "Codul lui Oreste", despre obiceiuri şi planuri de vacanţă, dar şi despre motivele pentru care ia mult mai în serios predicţiile astrologice.
Mierea de salcâm constituie un deliciu de neegalat, fiind mult apreciată pentru savoarea sa, pentru valoarea energetică mare (300 kcal la 100 g produs) şi pentru multiplele proprietăţi terapeutice.
Medicii nutriţionişti spun că, în epoca vitezei, de cele mai multe ori alegem alimente care nu necesită prea mult timp pentru a fi preparate.
Ultima etapă din grupele Campionatului Mondial de fotbal din Africa de Sud demarează cu jocurile din Grupa A. Deşi finalista ultimei ediţii, Franţa, era favorita specialiştilor la câştigarea grupei, Ribery & Co. sunt aproape de eliminare. Cu şanse minime de calificare, francezii trebuie să câştige la un scor cât mai mare partida cu Africa de Sud, dar să şi aştepte deznodământul partidei Mexic - Uruguay, care nu trebuie să se termine la egalitate.
Timp de trei zile, Sala de sport de la LPS Bihorul Oradea a găzduit cea de-a IV-a ediţie a Cupei Internaţionele de Vară la taekwon-do ITF. Organizatorii concursului au fost Federaţia Română de Taekwon-do ITF, clubul King Do Oradea (preşedinte Romeo Tulkos) şi Direcţia pentru Sport a Judeţului (DSJ) Bihor.
"Telenovela" Lukacs a avut până la urmă finalitatea dorită atât de jucător, cât şi de FC Bihor. După tratativele începute în iarnă, abandonate la un moment dat şi reluate în vară, clubul orădean a fost de acord cu transferul atacantului în vârstă de 22 de ani la Astra Ploieşti. Gruparea prahoveană va achita FC Bihorului suma de 85.000 de euro plus TVA, plătibilă într-o singură tranşă. Fostul golgeter al formaţiei orădene se va alătura astăzi lotului echipei Astra, aflat în cantonament la Poiana Braşov. În ultima ediţie de campionat, Lukacs a marcat 12 goluri.