Stadion: Crișul

Spectatori: aproximativ 50

Marcatori: Edveș 59,74, Țap 44, 63, Balogh I. 64, Șitău 65, 71, Balogh C. 84,89 şi Sava 61-autogol

Cartonaşe galbene: Balogh I., Balogh C., Țap / Luca, Sime

Arbitri: Laurenţiu Danșa – la centru, Octavian Șovre şi Adina Moza - asistenţi

Observator AJF: Aurel Ghenț

Crişul Aleşd: Țîrlea (85 Vențel) - Costea , Cătană, Cocoș, Mureșan, Edveș, Balogh I., Șitău, Fogoroși (79 A. Popa), Balogh C., Țap.  Antrenor: Mircea Madar

Padişul Gurani: Gavriș - Luca, Sava, Cărăian, Boroș, Sime, Lupșe, Gyurko, Creștea, Guti, Coman

Mai rar se poate vedea un meci în care protagonistele să se transforme în joc de la o repriză la alta. Problema câștigătoarei nu se punea, ci doar cea a diferenței de scor. După 40 de minute, scepticii erau neîncrezători în victoria gazdelor la scorul de 0-0. În prima repriză, deși diferența de valoare era evidentă, gazdele, din dorința de a marca repede, au intrat în jocul distructiv al oaspeților nereușind să găsească calea spre gol. Ocazii au fost dar șuturile atacanților au ocolit poarta sau au nimerit barele. Abia în finalul reprizei, în urma unui henț în careu, Țap a transformat lovitura de pedeapsă aducând speranță în tabără gazdelor (1-0). După pauză, aspectul jocului s-a schimbat. Edveș (58), scăpat singur spre poartă, a driblat portarul și, din careu, cu poarta goală în faţă, a şutat pe lângă. Tot el, în minutul următor, şi-a spălat păcatele. Bine servit de Balogh I. la marginea careului a trimis la colțul lung și a făcut 2-0. Majorarea scorului a fost opera lui Sava (61) care şi-a păcălit propriul portar deviind un șut expediat spre poartă (3-0). A urmat o serie de 5 goluri în doar 8 minute: Țap (63), Balogh I. (64), Șitău (65, 71) și Balogh C. (89). Cum se explică această schimbare de situație și ploaia de goluri în repriza secundă? Oaspeții au căzut fizic și mai ales psihic după acel 3-0. Se pare că locul echipei din Gurani nu este în Liga a IV-a, cel puțin nu acum. De menționat faptul inedit că scorul cumulat seniori - juniori atinge cifra 21, record absolut pe stadionul din Aleșd. O notă specială pentru brigada de arbitri și în mod special pentru tânăra, talentata şi promiţătoarea asistentă, Adina Moza.