Speranţe înecate pe final Bazinul Acoperit, cca. 80 de spectatori Superiorităţi numerice: 9-6 Concretizate 2-4 Au arbitrat: Mihai Simion (Bucureşti) şi Marius Iegariu (Arad) CSM: Boroş (portar) - 3 mingi apărate, Şarba, Baidoc, Geambaşu 1, Balanov, Ridzyk, Georgescu 2, Andrei Creţu, Mălai, Dunca 1, Dorin Creţu. Antrenor: Cornel Gordan Rapid: Nenciu (portar) - 4 mingi apărate, Radu Cosmin 5, Mustaţă, Bocă, Cojocaru, Buşilă, Ciobanu 1, Tudora, Orăşteanu, Angelescu 2, Rădoi 1, Gospodinov, Ciuclea. Antrenori: Cornel Rusu şi Alexandru Mustaţă. Înainte de primul fluier al arbitrilor, cele două formaţii şi asistenţa prezentă la Bazinul Acoperit au ţinut un moment de reculegere în memoria românilor căzuţi victime ale atentatelor cu bombe de la Madrid. Gazdele au început curajos meciul, reuşind să înscrie primii, prin Ramiro Georgescu, campionii egalând printr-o execuţie foarte frumoasă a lui Cosmin Radu. Golul lui Geambaşu, înscris în urma unei situaţii de om în plus, a readus Crişul în avantaj, dar a fost pentru ultima dată când tabela a arătat un scor favorabil orădenilor. Oaspeţii s-au desprins treptat, în special în ultimele două sferturi, atunci când gazdele au înscris doar un singur gol. Cosmin Radu, marcator a încă patru goluri, a fost într-o zi de graţie, rapidistul fiind excelent secondat de Angelescu, autor al unei duble, cei doi fiind principalii artizani ai succesului campioanei. Jucătorii antrenaţi de Cornel Gordan au ţinut pasul cu "feroviarii" doar în primele două sferturi, când Dunca a reuşit să restabilească egalitatea la trei, după pauză, însă, gazdelor nu le-a mai ieşit aproape nimic în atac. În ciuda numeroaselor situaţii de om în plus avute, orădenii au marcat doar un singur gol, şi acela pe finalul meciului, rapidiştii reuşind în schimb o serie de cinci goluri consecutive, care au cântărit decisiv în stabilirea câştigătoarei. Gazdele pot invoca şi ghinionul, Dunca ţintind în două rânduri transversala porţii apărate de Nenciu. Programată ieri dimineaţă, cea de-a doua partidă n-a mai avut loc, din cauza decretării zilei de doliu naţional. Rapidiştii s-au întors acasă, urmând ca federaţia să stabilească data la care se vor disputa partidele amânate din cadrul etapei a zecea. CSM Oradea - Rapid Intrarom 4-9 (1-1, 2-3, 0-2, 1-3)