Crişul Aleşd - Unirea Valea lui Mihai 3-0 (2-0) Stadion: Crişul Spectatori: aproximativ 50 Marcatori: Iaz `15, Olar `30, C. Popa `70 Remarcaţi: Ciursaş, Grozav, Iaz, C. Popa Cartonaş roşu: Gavrilaş `75 Arbitri: Dorel Costandache - la centru, Stelian Dem şi Ioan Olaru - asistenţi. Observator AJF: Rozsa Ludovic Crişul: Ciursaş, Jurcă, Herman, Gavrilaş, Grozav, Dumiter, Lazăr, Iaz, Popa C., Olar (`70 Pavel), Borciu (`63 Cosmin Costea). Antrenor: Mircea Madar. Unirea: Kovacs Zoltan, Lazăr, I. Radu, T. Radu, Ruszkai, Hendre, Ştefan, S. Fele, Kardos, A. Fele, Kovacs Zsolt. Antrenor: Cs?ri Sandor. În ultimul meci din turul campionatului, Crişul Aleşd a învins fără dubii echipa din Valea lui Mihai. Gazdele au fot superioare la toate capitolele, iar scorul înregistrat nu oglindeşte suficient superioritatea aleşdenilor, care s-au întrecut în ratări copilăreşti. Una peste alta, Crişul şi-a îndeplinit obiectivul stabilit, clasarea în primele 5-6 locuri, potenţialul financiar nepermiţându-le, deocamdată, să atace promovarea. Aşa cum ne-a declarat domnul Gogu Caraconcea, preşedintele clubului, important este că s-a format o echipă tânără şi competitivă, care a început să confirme atât prin joc, cât şi prin atitudine. Semnalăm două grave greşeli de arbitraj care, din fericire, n-au influenţat rezultatul. În minutul 75, un atacant al oaspeţilor îl faultează în atac pe Gavrilaş, iar centralul îi arată cartonaşul roşu acestuia din urmă. Două minute mai târziu, Iaz scapă singur spre poarta adversă, portarul iese în afara careului şi-l faultează, dar arbitrul nu sancţionează faza, lăsând jocul să continue. Mă întreb ce s-ar fi întâmplat dacă aceste erori ar fi avut loc la un scor egal... Şi aşa, spectatorii au ripostat cu injurii.