CSM: Leu, Vlăduţ, Ungur - portari; Roman 1, Apostol 1, Carţiş 1, Liberţ 4, Şandru 5 (toate din lovituri de la 7 m), Munteanu, Almasi, Marin 2, Halmagyi. Antrenor: Florea Vranău Safilar: Ungureanu, Viaşu - portari; Biriş 4, Ursache 2, Mircea, Dărăbuţ, Revilak 2, Cristescu 5, Kovacs 5, Vaidesigan 4, Jighiu, Baştihan, Sami. Antrenor: Titi Ionescu Au arbitrat: Carol Iagăr - Dumitru Târb (ambii din Oradea) După cele două jocuri de verificare susţinute miercuri, în compania echipei din Liga Naţională, Poli Izometal Timişoara, echipa de handbal CS Municipal Oradea a întâlnit, ieri, o altă formaţie de Ligă Naţională, Safilar Arad, recent promovată pe prima scenă. De la ora 11.00, cele două echipe s-au întâlnit într-un prim meci de pregătire, victoria revenind, absolut meritat, echipei oaspete, mult mai bine aşezată în teren şi mai exactă în fazele ofensive. Jocul a început bine pentru orădeni, care au condus cu 3-1 (min.11), fiind apoi egalaţi la 3, într-un singur minut, oaspeţii valorificând la maximum eliminarea de două minute a lui Şandru. Pentru prima şi ultima oară la egalitate, cele două echipe au avut parcursuri diferite. Arădenii au intrat tot mai bine în joc, arma lor cea mai eficientă fiind contraatacul, cu ajutorul căreia au înscris mai mult de jumătate din goluri, în timp ce orădenii au ratat exasperant, chiar şi în situaţii de singur cu portarul, ceea ce explică perfect diferenţa înregistrată pe tabelă la fluierul final. Aşadar, un nou eşec pentru handbaliştii orădeni, care mai au de muncit serios, dacă nu vor să fie "ciuca bătăilor" în Divizia A, al cărei start este programat luna viitoare.