Clubul salontan condus de Sebastian Silaghi a obţinut 5 clasări pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la ultima competiţie la care a luat parte.

Turnenul masculin de box dotat cu Cupa „CSO Cugir” s-a aflat la cea de-a treia ediţie, iar clubul bihorean a avut 6 reprezentanţi la concursul din judeţul Alba. Nu mai puţin de cinci dintre aceştia s-au calificat în finale, 4 izbutind să le şi câştige. Performerii delegaţiei bihorene au fost: Bogdan Cioară (56 kg) a câştigat la puncte duelul cu Samuel Balica de la CSO Cugir, Remi Sima (42 kg) a câştigat prin KO duelul cu Ioan Marcovici de la Trif Turda, Bogdam Maliţa (44 kg) s-a impus la puncte în faţa lui Alexandru Vitan de la CSM Câmpia Turzii şi Adelin Bulboacă (60 kg) şi-a adjudecat tot la puncte confruntarea cu Alexandru Ciubotari de la CSO Cugir, medaliatul cu bronz de la naţionalele României. Romi Sima (56 kg) şi Adrian Ruge (56 kg) au fost învinşi la puncte. „A fost un turneu cu multe lupte încinse, momente tensionate, emoţionante, dar şi cu succese prin KO. Prestaţia pugiliştilor noştri a fost foarte bună. Adelin Bulboacă se află în plin proces de pregătire pentru Campionatul Naţional de juniori ce se va desfăşura, la sfârşitul acestei luni, la Târgu Jiu. În aceeaşi situaţie este şi Bogdan Maliţa, medaliat cu argint la Cupa României, care va participa la finala CN de cadeţi din luna noiembrie” a declarat Sebastian Silaghi, preşedinte şi antrenor la clubul salontan. De altfel acesta alături de profesorii Teodor Silaghi şi Ion Fugaru i-au însoţit pe sportivi la concursul din Cugir.