Pe terenurile bazei sportive "Voinţa" s-au desfăşurat partidele din cadrul Trofeului Axa Design, turneu naţional de tenis. A fost un concurs de categoria a IV-a, rezervat sportivilor cu vârste între 10 şi 18 ani, masculin şi feminin.

A fost a II-a ediţie a turneului, organizat de firma Axa Design (directori Dan Ţiplea şi Marius Negrea), iar valoarea totală a premiilor a atins suma de 3000 de lei. Au participat tenismeni îndeosebi din Ardeal, iar din Bihor au concurat sportivi de la cluburile orădene Voinţa, Sănătatea, Speranţa, precum şi de la clubul Iris Ştei. Concursul a fost supervizat de arbitrul Ioan Mărginean, din Cluj-Napoca, mingea oficială fiind Dunlop Brilliance. La fel de consistent a fost şi punctajul primit de semifinalişti. Astfel, câştigătorii diferitelor categorii au primit câte 175 de puncte în clasamentul naţional, finaliştii, câte 100, iar semifinaliştii, câte 75. Iată şi câştigătorii pe categorii:
Categoria 10 ani:
Băieţi: 1. Paul Todea Nicodim; 2. Cezar Oşvat (ambii Voinţa); 3. Nemes Nimrod (Pădurea Neagră); Mihnea Kondratov (Voinţa);
Fete: 1. Giana Cormoş; 2. Andreea Ionuţ; 3. Alexandra Mitrache; Georgiana Filimon (toate de la Voinţa);

Categoria 12 ani:
Băieţi: 1. Darius Artiudean (Salonta); 2. Ciprian Sas (Speranţa Oradea); 3. Cocoş Luca (Frontiera); Horia Marian (Voinţa);
Fete: 1. Anabela Betea (TC Bucureşti); 2. Rachil Farran; 3. Szilagyi Andrea (Voinţa); Nemes Nora (Pădurea Neagră);

Categoria 14 ani:
Fete: 1. Nemes Narcisz (Pădurea Neagră); 2. Zeina Farran (Voinţa); 3. Ruxandra Vandici (Frontiera); Denisa Milian (Voinţa);

Categoria 16 ani:
Băieţi: 1. Nemes Joszef (Pădurea Neagră); 2. Florin Băloiu (Frontiera); 3. Moustafa Farran (Voinţa); Dan Ghiţă (Frontiera);
Fete: 1. Simona Pintiuţă (Frontiera); 2. Oana Manole, Bagosi Anita, Alexandra Popescu (toate de la Voinţa).