După înfrângerea (0-1) cu Bekescsaba, CF Bihorul Beiuş a reuşit să obţină primul rezultat pozitiv din turneul de pregătire pe care-l efectuează în Ungaria. Într-un meci disputat joi, în nocturnă, tot la Bekescsaba, beiuşenii au depăşit echipa locală Jasmina, liderul ligii a IV-a, cu 3-0 (1-0). Vlad Silaghi a deschis scorul în minutul 32, iar Mihoc a izbutit "dubla" în minutele 54 şi 72. Rudy Kovacs a mizat din primul minut pe Lazea - Ceauşu, Carţiş, Muşuroaia, Rusu, Roşca, Bănărescu, Kadar, Ciobriş, Silaghi, Apetri. Au mai intrat Stoica - Gh. Rus, Mih, Mihoc, Bărnuţiu, Damian şi Moldovan. Accidentat în prima partidă de verificare, atacantul Oraş s-a întors acasă, iar ieri a efectuat un control amănunţit la dr. Mircea Lucaciu. Probleme medicale are şi Odobasianu. Portarul acuză dureri la umărul stâng şi nu efectuează decât alergări. Beiuşenii beneficiază de condiţii excelente de pregătire, masă şi refacere. Astăzi, de la ora 17.00, vor întâlni o altă echipă de liga a IV-a, Doboz, iar mâine seară, vor reveni la Beiuş. Miercuri, 14 februarie, CF Bihorul se va deplasa la Ineu pentru un amical cu CF din localitate, componentă şi ea a seriei a VI-a din Liga a III-a.