FC Naţional a trecut, sâmbătă seara, la Cesena, cu scorul de 5-2 (0-1, 1-1), după loviturile de la 11 metri, echipa campioană a Europei, AC Milan, într-un meci amical. La finalul celor 90 de minute de joc, scorul a fost egal, 1-1. AC Milan a deschis scorul în minutul 43 prin Inzaghi, iar FC Naţional a egalat prin Ovidiu Petre, în minutul 50. La loviturile de departajare, când în poarta echipei AC Milan a stat Abbiatti, pentru FC Naţional au marcat Coman, Ghindeanu, P.Marin şi Panc. De la AC Milan a înscris Rivaldo şi au ratat Serginho şi Tomasson, lovitură apărată de orădeanul Marius Popa. Antrenorul echipei AC Milan, Carlo Ancelotti, a început meciul cu următorii jucători: Dida - Cafu, Nesta, Roque Junior, Kaladze - Gattuso, Redondo, Seedorf, Rui Costa - Inzaghi, Şevcenko. Antrenorii echipei FC Naţional, Walter Zenga şi Cosmin Olăroiu, au trimis în teren, la începutul meciului, următorii fotbalişti: Popa - Buta, McKain, F. Moldovan, P.Marin - Olah, Ovidiu Petre, Coman, Savu - Caramarin, Domocoş.