La o zi după ce au pierdut în faţa Atalantei, componenţii divizionarei B CF Liberty Salonta au evoluat în cadrul unui triunghiular, întâlnind formaţiile Sopron FC (prima ligă din Ungaria) şi Triestina (locul 15 în Serie B). În prima partidă, cu Sopron, salontanii au pierdut la limită, scor 0-1, în faţa echipei la care evoluează nu mai puţin de cinci foşti componenţi ai CF Liberty (Coţan, Cigan, Ibric, Costişor şi Demjén), dar şi un fost fotbalist al FC Bihor (Cristi Munteanu). Unicul gol al partidei a fost înscris de Horváth, din penalty, în minutul 37. Tehnicianul salontanilor, Oscar Piantoni, a trimis în teren echipa: Axinte - Zaha, Marincean, Mândru, Cornaci - L. Rus, E. Bucur, C. Sabou, Iambor - Farcău, Cr. Luca, pe parcurs mai jucând Deaconescu, Cr. Bud, Chiş şi Zoicaş. În meciul cu Triestina, CF Liberty a fost învins cu 3-1, golul de onoare fiind reuşit de Zoicaş, în minutul 35. Salontanii au început partida cu: Szász - Coca, Marincean, Zaha, Cornaci - Ianc, Deaconescu, C. Sabou, Iambor - Zoicaş, Cr. Bud, pe parcurs mai evoluând Luca, Oltean, Radu Dan şi Tegzeş. Italienii au câştigat triunghiularul, după ce au remizat, scor 1-1, cu maghiarii de la Sopron, pregătiţi, actualmente, tot de un tehnician din Peninsulă, Dario Bonetti. Cristi Cigan a marcat golul echipei maghiare. text foto: Luca (la minge) i-a avt ca adversari pe Coţan (stânga) şi Costişor (plan secund)