CS Oșorhei a pierdut din nou, dar a avut cel puțin remiza la îndemână. Bihorenii au cedat cu 1-2 la Recea, ratând un penalty în minutul 93! Recea a condus cu 2-0, CS Oșorhei a revenit și a impus jocul spre final, însă fără să aducă măcar un punct din această deplasare.

Oaspeții, considerați victime sigure la Recea, au dominat debutul jocului și au ratat prima ocazie după cinci minute, prin Boka. Gazdele au echilibrat partida și au reușit să deschidă scorul la un carambol în fața porții lui Hava. Mingea a ajuns, cu mult noroc, la Valer Giurgi, care a punctat din apropiere. CS Oșorhei a acuzat primirea golului, iar următoarele minute au aparținut celor de la Recea. La pauză Silaghi a mutat și l-a introdus pe Ovi Popa, nerefăcut complet după o accidentare sâcâitoare. La două minute după reluare, Răzvan Pop a preferat să aleagă un dribling în locul unei degajări, a urmat o intercepție și un fault imediat al fundașului bihorean. Gazdele au  trimis în careu, mingea l-a lovit, nefericit, chiar pe Ovi Popa și s-a făcut 2-0. Din acest moment, fața jocului s-a schimbat radical. CS Oșorhei s-a aruncat spre poarta adversă. Cu un sfert de oră înainte de final, Coriolan Chiș a demarat pe partea stângă, a trimis o centrare de calitate pe care același Ovi Popa a transformat-o în gol: 2-1. Finalul a fost incandescent. CS Oșorhei a irosit o lovitură liberă, apoi Gal a trimis excelent cu capul din șapte, opt metri, jos, lângă bară, minge salvată in extremis de portarul gazdelor, Petricău a trimis din lovitură liberă de la 18 metri, foarte bine, dar pe direcția portarului. Prelungirile au găsit echipa gazdă masată în propriul careu. Minutul 93 a adus o pătrundere impetuoasă a lui Lorincz, acesta a driblat doi oameni și i-a pasat lui Ovi Popa care se pregătea să trimită în poartă când a fost agățat clar în suprafața de pedeapsă. Lovitura de la 11 metri a fost executată de Sergiu Ban, portarul a respins, mingea a revenit tot la Ban, care a mai șutat o dată, tot în portar! „Suntem blestemați, dar este un blestem cronic. Jucăm bine, avem ocazii multe, dar nu adunăm puncte. Nu am văzut în viața mea atâta ghinion”, a spus Gheorghe Silaghi, care a aliniat la Recea următoarea formulă: Hava – R. Pop, Gal, Petricău, Coriolan Chiș - G. Cornea, Lorincz, Haș, Chiș Toie  (46 Ov. Popa) – Sg. Ban, Boka (68 Chișvasi).