Cele patru meciuri disputate miercuri, în cadrul fazei a II-a judeţene din cadrul Cupei României, ediţia 2005-2006, au oferit numeroase goluri, dar şi suspans. * Considerat drept derby-ul rundei, întâlnirea dintre Cetatea Biharia şi Stăruinţa Săcueni s-a încheiat cu succesul neaşteptat de clar al gazdelor, conduse de Orban Jakab, dar şi cu patru eliminări. * După ce a eliminat Olimpia Salonta, după doar 4 minute de joc, deoarece oaspeţii au descompletat echipa, Voinţa Inand a disputat un meci de 120 de minute pe terenul colegei de serie, Termal Livada, reuşind să se califice în următoarea fază, după executarea loviturilor de departajare. * FC Tileagd şi Poiana Curăţele merg şi ele mai departe, reuşind victorii la limită, scor 2-1, în faţa formaţiilor Săgeata Auşeu, respectiv Viitorul Petid. Rezultate înregistrate: FC Tileagd - Săgeata Auşeu 2-1 (1-1) Marcatori: Gomboş 10, Herman 71 / Gheczi 9 Cetatea Biharia - Stăruinţa Săcueni 4-1 (3-0) Marcatori: Borza 5, 15, Molnár 30, Biro 90+1 / A. Pop 84 C. Ştefan (min. 84), de la gazde, respectiv Coita (51), Lengyel (54) şi Pintea (60), de la oaspeţi, au fost eliminaţi pentru comportări nesportive. Viitorul Petid - Poiana Curăţele 1-2 (0-2) Marcatori: Nistor 70 / Bodin 27, Buha 34 * C Popa (Curăţele) a fost eliminat în minutul 61. Termal Livada - Voinţa Inand 6-7 (1-2, 2-2) Marcatori: Iuonoi 12, 70 / F. Silaghi 20, Ş. Brândaş 23 Penalty-urile au fost transformate de către Şerban, Paina, Praja şi Drimbe, de la gazde, respectiv Oltean, Vlad, David, Ş. Brândaş şi Brisc de la vizitatori. Următoarea fază va avea loc miercuri, 12 aprilie, de la ora 17.00, după următorul program: FC Tileagd - Cetatea Biharia şi Voinţa Inand - Poiana Curăţele. P. BOROS 1700c cupa