Smart Bucureşti - Motorul Oradea 2-1 (1-1)
Motorul Oradea a fost foarte aproape de un rezultat pozitiv în derby-ul etapei a 6-a a Diviziei A la fotbal feminin. Orădencele, locul 2 înaintea acestui joc, au pierdut (1-2) meciul disputat, în deplasare, cu Smart Bucureşti, lidera întrecerii. Fetele pregătite de Pap Attila au condus din minutul 28 prin reuşita lui Carmen Pop, după care gazdele au egalat în minutul 35 şi au marcat golul victoriei în minutul 5 al prelungirilor, dintr-o lovitură de la 11 metri, acordată uşor de arbitru. "A fost hoţie pe faţă. Arbitrii şi-au bătut joc de fetele noastre. Activez de 50 de ani în fotbal, dar aşa ceva nu am mai văzut. Nu ştiu de ce mai jucăm. Să le dea titlul de campioană celor de la Smart, că tot şi-l doresc atât de mult. Sunt dezgustat de ceea ce am văzut", a răbufnit Gheorghe Pop, organizatorul de competiţii al Motorului.
În formaţia orădeană au evoluat Cioara - Gabor, Vălcan, Moldovan, Peti, Carmen Pop, Şoldan, Diana Buză, Claudia Buză, Virag (80 Bumb), Sucilă.
Runda următoare (28 noiembrie), Motorul Oradea va juca acasă, cu Fair-Play Bucureşti.