La sfârşitul săptămânii, Stadionul Municipal a găzduit un turneu de fotbal, rezervat juniorilor. În prima partidă, formaţia organizatoare, Luceafărul Oradea, s-a întâlnit cu reprezentativa naţională Under 15, echipă pregătită de antrenorul Florin Cheran. După lovitura de începere a jocului, "internaţionalii" se instalează rapid în jumătatea adversă şi, profitând de o eroare în defensiva gazdelor, reuşesc să deschidă scorul în min. 2, căpitanul Ganea învingându-l pentru prima oară pe portarul Goia (0 - 1). Golul primit repede îi demoralizează pe jucătorii antrenaţi de Florin Fărcaş, şi, în numai 26 de minute, aceştia mai încasează încă patru goluri, două dintre ele fiind înscrise de Petric, celelalte două avându-l ca autor pe coordonatorul de joc al oaspeţilor, Chiriţă (0 - 5). Pe parcursul reprizei întâi, orădenii au contat foarte puţin în atac, majoritatea acţiunilor oprindu-se undeva în zona de centru a terenului, singurele şuturi fiind expediate, pe lângă, de Grosu, respectiv Neaga. Totuşi, cu doar două minute înainte de fluierul de sfârşit al primei reprize, al centralului Costandache, ei reuşesc să reducă din diferenţă în urma unei lovituri libere bine executate de Grosu, mingea fiind deviată în propria poartă de către Dumitrică (1 - 5). Gazdele încep mai bine repriza secundă, dar, cei care irosesc prima mare ocazie sunt tot oaspeţii, Negură reluând, cu capul în bară, un balon centrat de pe partea dreaptă. Până la final, elevii pregătiţi de Florin Cheran mai punctează de două ori, prin Sagău şi Negură, urcând astfel scorul la 7 - 1. Pe parcursul jocului, de la "internaţionali" s-au remarcat, în mod deosebit, Ganea, Petric şi Chiriţă, în timp ce, de la orădeni a ieşit în evidenţă, Neaga. Luceafărul Oradea: Goia - C.Pop, Letan, Hora, Anton, Crăciun, Grecu, Grosu, Budău, Popuţa, Ganea. Au mai intrat Pop, Gligor, Codoban, Cacuci, Pătălău, Jurge, Sav. Antrenor: Florin Fărcaş Under 15: Ochinciuc - Petric, Brăiescu, Grecu, Negrilă, Ember, Negură, Chiriţă, Cristea, Ganea, Florea. Au mai intrat Lungu, Bogdan, Cristian, Sagău, Dumitrică, Iancu. Antrenor: Florin Cheran Au arbitrat bine: C. Costandache, A. Bungău, P. Sumălan Elevii lui Florin Fărcaş au pierdut şi cel de-al doilea joc, cu selecţionata under 14, de această dată, doar cu 0-1, golul "tricolorilor" fiind reuşit de Florea. "Naţionalele" au remizat Confruntarea dintre cele două reprezentative de juniori s-a încheiat nedecis (3-3), la capătul unui joc spectaculos. Jocul, de o bună factură tehnico-tactică, a început echilibrat, după care cei care preiau iniţiativa sunt juniorii pregătiţi de Florin Cheran, ei reuşind să deschidă scorul prin căpitanul de echipă, Liviu Ganea (1 - 0). După numai trei minute de joc, elevii lui Marian Bucurescu restabilesc egalitatea, golul acestora avându-l ca autor pe Concoveanu (1- 1). Până la pauză, cei prezenţi în tribunele municipalului orădean au mai putut urmări alte trei goluri, pentru reprezentativa Under 15 punctând de două ori (min.28 şi 45), prin Florea, în timp ce, golul cu numărul doi al internaţionalilor Under 14 a fost înscris în min 35. de către Popa (3 -2). Ultimul gol este înscris de acelaşi Popa, acesta stabilind scorul final ( 3 - 3). Under 15: Ochinciuc - Cristea, Brăiescu, Grecu, Negrilă, Ember, Negură, Chirilă, Petric, Ganea, Florea Antrenor: Florin Cheran Under 14: Posdanie, Galagi, Ahdea, Leaha, Firtulescu, Dresca, Păsărică, Dobag, Popa, Concoveanu, Grozea Antrenor: Marian Bucurescu