Actualitatea fotbalistică
Divizia B, etapa a XVII-a
Seria I
Petrolul Moineşti - Callatis Mangalia 1-1
Cetate Suceava - Gloria Buzău 2-1
Ceahlăul Piatra Neamţ - Precizia Săcele 3-0
Portul Constanţa - FC Botoşani 1-2
Forex Braşov - Dacia Unirea Brăila 2-1
Altay Năvodari - FCM Târgovişte 3-0
Laminorul Roman - Dunărea Galaţi 1-2
Midia Năvodari**- FC Braşov* 0-3
Clasament
1. Ceahlăul 17 13 3 1 44-12 42 (+15)
--------------------------------------------------------------------------------
2. Forex 17 9 4 4 27-20 31 (+7)
--------------------------------------------------------------------------------
3. FC Braşov* 17 8 6 3 27-10 29 (+3)
4. FC Botoşani 17 9 2 6 18-15 29 (+5)
5. Dacia Unirea 17 7 6 4 20-13 27 (+3)
6. Dunărea 17 7 4 6 17-15 25 (-2)
7. Cetate 17 7 3 7 24-23 24 (0)
8. Moineşti 17 6 5 6 21-20 23 (-4)
9. Precizia 17 4 9 4 10-12 21 (-3)
-------------------------------------------------------------------------------
10. Altay 17 6 3 8 17-22 21 (-3)
--------------------------------------------------------------------------------
11. Gloria Buzău 17 5 5 7 16-16 20 (-10)
12. Callatis 17 5 4 8 19-29 19 (-8)
13. Portul C-ţa 17 5 3 9 19-35 18 (-6)
14. Târgovişte 17 3 8 6 12-16 17 (-7)
15. Laminorul 17 4 5 8 17-24 17 (-7)
16. Midia** 17 1 4 12 6-32 7 (-20)
*Echipă penalizată cu un punct pentru neîndeplinirea baremului în Divizia A.
** Echipă retrasă din campionat după încheierea turului. Conform regulamentului, va pierde meciurile rămase de disputat cu 0-3.
Etapa viitoare (sâmbătă, 1 aprilie): Dunărea Galaţi - Callatis Mangalia, Gloria Buzău - Petrolul Moineşti, FC Braşov - Cetate Suceava, FC Botoşani - Ceahlăul Piatra Neamţ, Dacia Unirea Brăila - Portul Constanţa, FCM Târgovişte - Forex Braşov, Laminorul Roman - Altay Năvodari. Precizia Săcele - Midia Năvodari** 3-0.
Seria a II-a
Rapid II Bucureşti - Astra Ploieşti 2-1
CSM Râmnicu-Vâlcea - Inter Gaz Bucureşti 1-1
FC Sibiu - Minerul Motru 0-0
Poiana Câmpina - Petrolul Ploieşti 0-1
Unirea Urziceni - CS Otopeni 0-2
Dunărea Giurgiu - Dacia Mioveni 1-0
Juventus Bucureşti - Dinamo II Bucureşti 1-1
FC Caracal - Universitatea Craiova* 0-1
Clasament
1. "U" Craiova* 17 13 2 2 24-5 39 (+14) --------------------------------------------------------------------------------
2. Rm. Vâlcea 17 9 6 2 26-11 33 (+6) --------------------------------------------------------------------------------
3. Urziceni 17 9 4 4 27-12 31 (+7)
4. Petrolul 17 9 3 5 26-16 30 (+6)
5. Dacia Mioveni 17 8 4 5 21-14 28 (+4)
6. CS Otopeni 17 7 5 5 18-13 26 (+2)
7. Câmpina 17 6 6 5 22-19 24 (-4)
8. FC Caracal 17 7 3 7 18-22 24 (0)
9. Minerul Motru 17 5 8 4 15-10 23 (-2)
--------------------------------------------------------------------------------
10. Giurgiu 17 6 3 8 15-23 21 (-3)
-------------------------------------------------------------------------------
11. Rapid II 17 6 1 10 17-35 19 (-8)
12. Astra 17 5 3 9 23-29 18 (-9)
13. Inter Gaz 17 4 6 7 14-22 18 (-9)
14. Dinamo II 17 4 4 9 18-23 16 (-8)
15. Juventus 17 3 5 9 17-24 14 (-10)
16. FC Sibiu 17 2 3 12 6-28 9 (-18)
*Echipă penalizată cu două puncte pentru neîndeplinirea baremului în Divizia A.
Etapa viitoare (sâmbătă, 1 aprilie): Universitatea Craiova - Astra Ploieşti, Inter Gaz Bucureşti - Rapid II Bucureşti, Minerul Motru - CSM Râmnicu Vâlcea, Petrolul Ploieşti - FC Sibiu, CS Otopeni - Poiana Câmpina, Dacia Mioveni - Unirea Urziceni, Dinamo II Bucureşti - Dunărea Giurgiu, FC Caracal - Juventus Bucureşti.
Seria a III-a
Corvinul Hunedoara - IS Câmpia Turzii 5-0 (4-0)
Marcatori: Păcurar 4, 41, 87, D. Dăscălescu 19, 23
UTA - Liberty Salonta 0-0
Minerul Lupeni - Gaz Metan Mediaş 0-0
Unirea Alba Iulia - FC Bihor Oradea 2-1 (1-1)
Marcatori: Scarlat 18 (11 m), Kiraly 90+2 / Muscă 25
Gloria II Bistriţa - FCM Reşiţa 2-2 (1-0)
Marcatori: Măjer 43, Lorincz 63 / Mutică 54, Gurici 77
Unirea Sânnicolau Mare - Unirea Dej 1-2 (0-0)
Marcatori: Turcan 75 / Zelencz 52, Gorga 66
CFR Timişoara - Olimpia Satu Mare 1-2 (0-1)
Marcatori: Rotaru 59 / M. Rus 43, 90
Universitatea Cluj-Napoca a stat.
Clasament
1. Gaz Metan 16 10 4 2 26-8 34 (+7) --------------------------------------------------------------------------------
2. Liberty 16 8 6 2 15-7 30 (+6)
-------------------------------------------------------------------------------
3. Câmpia Turzii 16 7 7 2 21-14 28 (+1)
4. FC Bihor 16 8 2 6 27-16 26 (+5)
5. "U" Cluj 15 6 6 3 17-9 24 (+3)
6. FCM Reşiţa 16 6 5 5 14-14 23 (-1)
7. Unirea Dej 16 6 4 6 20-18 22 (+1)
8. CFR Tim. 16 6 2 8 15-24 20 (-4)
9. Lupeni 16 5 4 7 14-18 19 (-5)
--------------------------------------------------------------------------------
10. UTA 16 4 6 6 16-16 18 (-9)
-------------------------------------------------------------------------------
11. Gloria II 16 4 6 6 11-17 18 (-3)
12. Olimpia 15 5 2 8 12-23 17 (-4)
13. Corvinul 15 3 5 7 20-23 14 (-10)
14. Alba Iulia 16 3 5 8 10-19 14 (-13)
15. Sânnicolau 15 3 4 8 10-22 13 (-8)
* Armătura Zalău s-a retras din campionat şi i-au fost anulate toate rezultatele.
Etapa viitoare (sâmbătă, 1 aprilie): Olimpia Satu Mare - IS Câmpia Turzii, Liberty Salonta - Corvinul Hunedoara, Gaz Metan Mediaş - UTA, FC Bihor Oradea - Minerul Lupeni, FCM Reşiţa - Unirea Alba Iulia, Unirea Dej - Universitatea Cluj-Napoca, CFR Timişoara - Unirea Sânnicolau Mare. Gloria II Bistriţa va sta.
Grupaj realizat de
Comentarii
Nu există nici un comentariu.