CSŞ Deva - LPS Bihorul 1-3 (17, 20, -17, 23) Gândul că o victorie le-ar asigura, practic, calificarea la turneul semifinal, le-a împins de la spate pe orădence în meciul de la Deva, care au început în trombă partida, câştigând la pas primele două seturi. Apoi a intervenit acea cădere din setul trei, devenită un obicei în jocul lepesistelor şi care îi scoate peri albi antrenoarei Dana Pascu, de care au profitat gazdele, acestea adjudecându-şi setul al treilea. În cel de-al patrulea, ambele echipe au mers cap la cap, iar la un moment dat se părea că devencele vor egala situaţia, dar fără succes, pentru că jocul foarte exact al Dianei Banya a adus o victorie meritată orădencelor. După cum observa şi profesoara Dana Pascu: "Jocul elevelor mele mai lasă de dorit, de aceea îşi fac singure meciul greu, există acea inconstanţă care mă deranjează, cred că nu au capacitatea să se concentreze pe durata unui meci întreg". Lipsite în continuare de aportul Cristinei Viliga (una dintre jucătoarele cheie din angrenajul echipei) şi al Csillei Majoros, ambele accidentate, lepesistele au evoluat în formula Diana Banya (cea mai bună jucătoare de pe teren), Ioana Sanislav, Diana Tanc, Peter Erika, Teodora Ţapoş, Maria Tonca, Georgiana Prodan, Diana Berce (junioare III care s-a descurcat foarte bine la acest joc). Pentru a-şi consolida locul III pe care-l ocupă momentan, orădencele vor lupta din răsputeri pentru o nouă victorie în disputa de duminică, cu CSM Lugoj.