Scoruri identice în partidele disputate de echipele bihorene în etapa intermediară a Ligii a III-a la fotbal. Dacă liderul seriei a VI-a şi Lotus au avut motive de satisfacţie, impunându-se după goluri marcate din lovituri de la 11 metri, beiuşenii n-au reuşit să-şi valorifice avantajul terenului propriu. Lotus Felix - Timişul Albina 2-1 (1-1) Marcatori: Brândaş 34, Cl. Mutu 65 (11 m) / Bârză 15 Lotus: Câmpan - Cr. Ardelean, Brândaş, Iova (5 Anton) - Letan, P. Luca, Cl. Mutu, Fărcuţa - Codoban (67 Buştea) - Morna (86 Matei), Ţârlea (77 Galea). Antrenor principal: Lucian Ciocan. Timişul: Târnăunţ - Bilia, A. Luca, Franzoc, Crainic - Popa, Iacobiciu, Ţarălungă (80 Popaluca), Stoica (59 Bota) - Bârză, Bucure (76 Bungău). Antrenor: Gheorghe Stănescu. Gazdele au avut un început mai greoi de partidă şi după un sfert de oră s-au văzut conduse, Bârză finalizând o acţiune de contraatac. Egalarea a survenit spre finalul reprizei, când Brândaş a fructificat cu capul din 6 metri o centrare a lui Cl. Mutu. Mijlocaşul şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor dintr-o lovitură de la 11 metri obţinută de Morna. În faza premergătoare golului, bănăţenii au reclamat o poziţie de ofsaid la jucătorul faultat în careu. Oricum, Lotus a mai făcut un pas important spre barajul de promovare în liga secundă. CF Bihorul Beiuş - Unirea Sânnicolau Mare 1-2 (0-0) Marcatori: Balea 64 / Tulcan 56, 82 CF Bihorul: Lazea - Şerb, Gh. Rus, Muşuroaia, Rusu (66 Lupo), Kadar, Balea, Bugiu (79 Apetri), Moldovan, Mihoc, Silaghi. Antrenor principal: Kovacs Rudy. Unirea: Burtic - Utfineanţ, Hromei, Stoianov, Lupu, Bura, Radu (90+2 Ostoin), Sârbu, Tulcan (90+2), Bota, V. Grigore (68 Miculescu). Antrenor principal: Ioan Petcu. Beiuşenii au făcut un meci slab, în urma căruia şi-au complicat situaţia în clasament. Dacă în prima repriză au mai arătat câte ceva, irosind trei ocazii prin Silaghi, Kadar şi Moldovan, în partea secundă, echipa gazdă şi-a dezamăgit fanii. Defensiva lor a cedat la scurt timp după pauză, Balea a restabilit egalitatea cu un şut de la 9 metri, dar acelaşi Tulcan le-a dat lovitura de graţie pe final. CF Liberty Salonta - Calor Timişoara 2-1 (1-1) Marcatori: Ianc 39 (11m), Cr. Bud 56 (11m) / Staicu 29 CF Liberty: Axinte - Coca (68 Ioniţă), Zaha, Cuciula, Tegzeş - Chiş, Mândru, Ianc, Iambor (56 Szallai, 60 Petrescu) - Farcău (51 Cr. Bud), Dobrescu. Antrenor principal: Dan Dobai. Calor: Brădău - Grădinaru, Francescu, Pobega, Meszecsor - Mihai, Ţimbota, Nicolici, Buda - Staicu (74 Ivan), Butnăraşu (75 Roman). Antrenor principal: Ocavian Roşca. Echipa salontană a muncit mult pentru cele trei puncte puse în joc, oaspeţii dând o replică dârză. Timişorenii au deschis scorul în minutul 29, când Staicu a scăpat pe contraatac şi l-a învins pe Axinte (0-1). În minutul 39, Farcău a fost faultat în careu de Meszecsor, fundaşul bănăţean primind al doilea cartonaş galben şi, evident, şi pe cel roşu. Penaltyul a fost transformat de Ianc (1-1). Golul victoriei liderului avea să fie marcat tot de la "punctul cu var", Cr. Bud transformând lovitura de pedeapsă pe care tot el a obţinut-o (2-1). Celelalte rezultate: CS Ineu - Victoria Nădlac 4-3, UMT - ACU Arad 1-2, Gloria Arad - Victoria Carei 0-0, Olimpia Satu Mare - Fink Fenster Petreşti 2-0, TIM Giroc - Someşul Satu Mare 1-2, Florenţa Odoreu - Voinţa Macea 0-3 (fără joc). Clasament: 1. CF Liberty Salonta 59 puncte; 2. Lotus Felix 53 p.; 3. Voinţa Macea 49 p; 4. Someşul Satu Mare 48 p.; 5-6. Calor Timişoara şi Unirea Sânnicolau Mare 47 p. ... , 14. CF Bihorul Beiuş 29 p. etc.