Echipa de fotbal FC Bihor-Tileagd a câştigat campionatul Ligii a IV-a şi, totodată, dreptul de a evolua la barajul care ar putea-o duce spre eşalonul superior. Sâmbătă după-amiază, staff-ul tehnic, adminsitrativ, componenţii echipei şi apropiaţii acesteia au sărbătorit acest succes. Iar pentru a ieşi din monotonia acestor gen de premieri, au invitat la un meci amical echipa Presei, alcătuită din jurnaliştii din judeţul Bihor. Festivitatea de premiere s-a desfăşurat pe gazonul terenului din Tileagd, preşedintele Asociaţiei Judeţene de Fotbal (AJF) Bihor, Pavel Vancea, înmânându-le fotbaliştilor şi conducătorilor formaţiei tilegdane medaliile de campioni ai judeţului în anul 2007 şi o cupă. De la eveniment nu a lipsit nici Alexandru Toth, preşedintele FC Bihor. A urmat mult aşteptatul meci de fotbal, după consumarea celor două reprize a câte 25 de minute tabela indicând un echitabil rezultat de egalitate, 5-5. Pentru "presari" au înscris Teo Biriş (3), Horia Buz şi Vlad Sturz. S-a trecut la executarea loviturilor de departajare, unde mai inspiraţi, dar şi mai norocoşi s-au dovedit tilegdanii, portarul oaspeţilor, Peti Boros, nereuşind să pareze nicio lovitură de penalitate. A urmat o apreciată repriză a III-a, la care n-au mai existat învinşi, ci doar învingători, gazdele din postura de campioni judeţeni, presarii în calitate de campioni ai scrisului, întodeauna obiectiv şi la obiect.