Mulţumite doar de punctele marcate Ajunsă la locul partidei doar cu zece minute înainte de începere, din cauza întârzierii trenului Oradea-Bucureşti, echipa orădeană a pierdut, aşa cum era de aşteptat, partida susţinută în deplasare cu Olimpia CSŞ 6 Bucureşti, contând pentru prima etapă a returului Diviziei A. Lipsite de aportul a patru jucătoare, experimentatele Dana Tămăşdan şi Carmen Sava, respectiv Olivia Buga şi Alina Curpaş, baschetbalistele pregătite de antrenorii Ioan Feflea - principal, Cristian Ganea şi Suzana Onaca - secunzi, au început foarte slab partida jucată în Capitală, înscriind doar 16 puncte în primele 20 de minute, în timp ce adversarele lor au contabilizat 52 de puncte. Trezite parcă după pauză, orădencele au arătat o altă faţă, demonstrând că se poate şi altfel, câştigând sfertul trei şi având o evoluţie bună şi pe durata ultimelor 10 minute, astfel, chiar dacă au pierdut partida, au reuşit să înscrie măcar peste 40 de puncte. CSU: Cornelia Curea, Natalia Selegean 2, Baroti Edith 3 (1x3), Anda Sabău 4, Camelia Sala 1, Aleksandra Gjergjova 2, Claudia Mereş 10, Ioana Singur 16, Mădălina Meşter 7. Celelalte rezultate ale rundei: Magic Sibiu - ICIM Arad 63-77, Sportul Studenţesc Omnilogic - Someş Tiger Dej 70-34, Livas Petrom Târgovişte - ACSA Terapia Cluj-Napoca 72-57, Rapid CFR Marfă - CET Govora 64-65.