Romtrans Oradea - Damore Tricolorul Alparea 4-0 (1-0) Au marcat: Rogojan `12, `75, Borciu `73, Ungur `89 Romtrans: Balaj - Herman, Roşca (Haniş `80), Gavrilaş, Ţârţ, Rogojan, Marian, Marincean (Mateuţ `46), Ţica (Ţiţ `40), Borciu, Tuduce (Ungur `72). Antrenori: prof. Ionel Negrea, prof. Gheorghe Bulc Alparea: Birău - Rotar, Cheregi (Coste `63), Mălan, Petruşan (I. Belea `86), Suciu, D. Belea, Pali (`82 P. Belea), Cuc, Dascăl, Hulea. Antrenor: Ioan Pop Arbitri: Călin Cheregi - Olimpiu Petran, Cosmin Cormoş Observator AJF: Octavian Birta Cartonaşe galbene:Borciu, Marian, Tuduce, Ţiţ / Suciu, Dascăl, Petruşan La juniori: 10-0 La ultima apariţie din acest tur de campionat, formaţia orădeană a obţinut cea mai categorică victorie din actualul sezon, la capătul unui joc spectaculos, cu multe faze de poartă, mai ales în repriza a doua. Cine citeşte doar scorul, se gândeşte că s-a jucat doar într-un singur sens, dar oaspeţii au arătat lucruri bune, însă mecanismul lor s-a "gripat" după al doilea gol primit. Gazdele au început mai bine jocul, poate şi din dorinţa de a-şi lua revanşa după înfrângerea din sezonul trecut, reuşind să deschidă scorul repede, prin Rogojan, care a fructificat cu eleganţă o pasă "meseriaşă" a lui Ţica. Meciul s-a echilibrat după acest gol, oaspeţii fiind mai prezenţi în ofensivă, fără să-şi creeze ocazii clare de a înscrie. Şi după pauză, coordonatele partidei nu se schimbă, cei din Alparea împingând jocul spre careul Romtrans-ului. Echilibrul întâlnirii s-a rupt la o greşeală copilărească a lui Suciu, care l-a servit ideal pe Borciu, acesta îndeplinind o simplă formalitate. Din acest moment, formaţia oaspete s-a rupt, încasând încă două goluri, reuşitele aparţinând lui Rogojan şi lui Ungur (primul a marcat printr-o frumoasă lovitură de cap, al doilea a şutat violent, sub bara transversală, lăsându-l fără reacţie pe Birău. Una peste alta, succes meritat al gazdelor după cea mai bună evoluţie din acest tur de campionat.