CT "Mihai Viteazul" - CN "Mihai Eminescu" 6-2 (5-0) Au marcat: Giura (2), Popa, Balea (2), Pele, respectiv Mate şi Runcan Cartonaşe galbene: Giura, Lascu / Mate, Crişan Traian Vuia: Răzvan Popoviciu, Teglaş Remus (portari), Emil Popa, Adrian Balea, Cosmin Giura, Lascu Dănuţ, Adrian Pele, Flavius Andrişca, Cristian Oşvat, Codruţ Praja. Antrenor: prof. Dorin Crăciun Mihai Eminescu: Butiri Răzvan, Claudiu Crişan (portari) - Răzvan Făt, Marius Vidican, Mate Tamas, Raul Runcan, Adrian Pasc, Vlad Ivanca, Petru Mulcuţa, Andrei Laza. Antrenor: prof. Rodica Stanciu Au arbitrat: Marcel Pirtea şi Călin Chereji Tribunele s-au mai golit la începutul finalei de fotbal, însă, acest lucru n-a afectat cu nimic atmosfera din sală. În ciuda celor două eşecuri anterioare, elevii eminescieni au început să-şi încurajeze frenetic colegii, sperând că, măcar de această dată, vor avea motive de bucurie. Printre jucătorii care au evoluat în cele două echipe s-au numărat mai mulţi componenţi ai echipei de juniori a lui FC Oradea. Jocul a fost unul încrâncenat, însă a demonstrat superioritatea clară a fotbaliştilor de la CT "Mihai Viteazul", după un început echilibrat, au decis în decursul unui singur minut soarta meciului, înscriind trei goluri la rând, tabela înregistrând la pauză un neverosimil 5-0 pentru ei. Partea a doua a jocului s-a desfăşurat sub semnul echilibrului, eminescienii reuşind să înscrie de două ori, faţă de un gol al viteziştilor, insuficient, însă, pentru a putea relansa partida. După încheierea meciului a avut loc festivitatea de premiere, care a consemnat sfârşitul fazei judeţene a Campionatului Naţional al Liceelor, aflată la prima ediţie. Cele trei câştigătoare vor reprezenta Bihorul la faza interjudeţeană a campionatului, programată la începutul anului viitor.