În ianuarie, peste 6.000 de bihoreni au contractat boli respiratorii, în timp ce pe parcursul anului 2008 au fost înregistrate 7.575 de cazuri de viroze. Schimbările de temperatură sunt foarte periculoase pentru sănătate. Medici de familie din toată ţara au raportat în ultima perioadă peste 50.000 de cazuri de infecţii acute ale căilor respiratorii.


