Dascălul bihorean, omagiat de ISJ Bihor
Inspectoratul Şcolar Judeţean Bihor, în colaborare cu Facultatea de Ştiinţe Socio-Umane a Universităţii din Oradea şi Casa Corpului Didactic Bihor, organizează în zilele de 4 şi 5 martie 2010 Zilele Revistei învăţământului primar "Dascălul bihorean". Manifestările vor debuta azi, de la ora 13.00, la Colegiul Naţional "Mihai Eminescu", cu deschiderea festivă a evenimentului şi prezentarea noului număr al revistei "Dascălul bihorean". În acelaşi loc, dar de la ora 14.00, va avea loc spectacolul "Mama, primăvară dulce", urmat de vernisajul expoziţiei "Primăvara, o pictură parfumată" şi premierea elevilor participanţi la concursurile de creaţie artistică. Activităţile dedicate evenimentului vor continua mâine, de la ora 14.00, tot la C.N. "Mihai Eminescu", cu o masă rotundă având ca temă "Dascălul - între învăţător şi profesor pentru ciclul primar" şi lansarea volumului "Cunoaşterea şi dezvoltarea competenţei emoţionale". De asemenea, în aceeaşi zi, cu începere de la ora 15.30, se va defăşura la Şcoala cu clasele I-VIII "Dacia" simpozionul naţional "Dascălul, apostol al neamului".



Comentarii
Nu există nici un comentariu.